• Reklama

Nasze metody antykoncepcji

Metody zabezpieczenia :*

Moderator: Kitka

Re: Nasze metody antykoncepcji

Postprzez Magda_84 w 31 Mar 2011, 13:06

Fasolinka z tego co kojarzę, to niektóre dziewczyny miały też takie nieregularne cykle więc samo to raczej przeszkodą nie jest.
A druga sprawa jest taka, że często (nie mówię, że zawsze) jak zaczynasz mierzyć tempki i obserwować swój organizm, to cykle się trochę regulują. Tak jakby organizm odpłacał się za zainteresowanie z naszej strony :mrgreen:
Pamiętaj, że zawsze po odstawieniu tabsów możesz najpierw przez miesiąc czy 2 pomierzyć zwykłym termometrem, żeby sprawdzić czy Ci to odpowiada (bo kompik to jednak wydatek) a w interpretacji pomoże jakaś stronka w necie :) no i my jak tylko będziemy umiały :wink:
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez Gruszka w 31 Mar 2011, 18:47

fasolinka, skoro z tabsami nie bardzo się współpraca układa, i z tego co pamiętam, to dzidziuś nie byłby tragedią, to wskakuj na naturalne metody i już :) tutaj grono zadowolonych się rozrasta. Magda ma rację, przed zakupem kompa dobrze jest sobie pomierzyć tempkę jeden cykl, ale nie ten cykl zaraz po odstawieniu tabsów tylko po pierwszej normalnej, prawdziwej miesiączce. Jakbyś szukała faktycznie informacji o metodach, to w necie można znaleźć, ale można też zawrotu głowy dostać, (serio, ja myślałam że zwariuję). Najszybciej wbrew pozorom jest z książeczki Rotzera za około 23 zł, bo po lekturze paru karteczek ogólne zasady znałam i git. Jak coś to pytaj, zawsze się któraś tu udzieli. A ja lubię pomagać :) chyba że czasu nie ma :(
A jak Ci się nie chce tego czytać, tylko wolisz kompa od razu, to koniecznie sobie pomierz jedne cykl. W końcu to spory wydatek.
Używam NPR z powodzeniem od 03-04-2010 :) (Rotzer wersja papierowa)
Gruszka
Znawczyni

Dołączenie: 24 Lut 2010, 15:36
Wpisz liczbę między 11 a 99: 56

Postprzez Lidka w 31 Mar 2011, 21:26

Bardzo ładne podsumowanie,podpisuję się pod nim.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Dołączenie: 26 Paź 2010, 20:15
Wpisz liczbę między 11 a 99: 12

Postprzez dżoana w 31 Mar 2011, 21:30

Magda_84 napisał(a):cykle się trochę regulują. Tak jakby organizm odpłacał się za zainteresowanie z naszej strony

Liczę na to, a do tego "lajkuję" oba Wasze podsumowania ;)
Music is EVERYTHING. To me.
Awatar użytkownika
dżoana
Rozglądająca się
Rozglądająca się

Dołączenie: 31 Sty 2011, 22:08
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Gruszka w 31 Mar 2011, 22:45

cykle się troszkę regulują, bo chcemy mieć jak najszybciej niepłodną fazę, więc się o to staramy np w dni strategiczne bardziej regularnie żyjemy :) no i mniej-więcej wiemy kiedy okres będzie, więc się nie denerwujemy że ciąża nieplanowana, a mniej nerwów to lepsze cykle... :D
Gruszka
Znawczyni

Postprzez Nost w 04 Maj 2011, 23:14

Witam.
Założyłam konto, aby zadać bardzo ważne teraz dla mnie pytanie.
Mam 18 lat i za półtora miesiąca wyjeżdżam na rok lub dłużej do Holandii.
Wizytę u gina mam umówioną na za miesiąc a korci mnie żeby czegoś się dowiedzieć.
Szukam odpowiedniej antykoncepcji, aby była na długo, w miare tania, bo wyjazd sporo teraz mnie kosztuje.
Tabletki odpadają, w ciągu roku łykałam 3 rodzaje i po każdych 3 miałam codziennie zapalenie pęcherza, jakiś dziwny skutek uboczny więc trzeba myśleć w inną stronę...
Proszę o pomoc! Może któraś z Was używa antykoncepcji, która może być odpowiednia dla mnie :)
Nost
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 04 Maj 2011, 23:07
Wpisz liczbę między 11 a 99: 55

Postprzez Magda_84 w 05 Maj 2011, 05:54

Witaj Nost!
Myślę, że - jak większość tutaj - zaproponuję ci Pearly. To antykoncepcja opierająca się na pomiarach temperatury ciała. Komputerek Pearly analizuje dane i wskazuje Ci 3 rodzaje światełek: zielone, żółte i czerwone. Jak chcesz się dowiedzieć więcej do zaglądnij do wątku Lady Comp, baby comp, pearly w Antykoncepcja :) Na jednej z ostatnich stron któraś nawet wrzuciła linka do porównania Pearly z Lady Comp (Lady Comp to też komputer cyklu tyle, że bardziej rozbudowany).
Pozdrawiam,
Magda

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Magda_84
Boss

Dołączenie: 12 Lip 2010, 19:45
Miejscowość: Rzeszów
Wpisz liczbę między 11 a 99: 17

Postprzez Amazonka w 11 Maj 2011, 13:16

Kobieta z wiggorem
Akcja bezpłatnych warsztatów i wykładów dla studentek:
- moda,
- uroda,
- sport,
- seks,
- zdrowie.
Miejsce w sam raz na promocję drogiego sprzętu dla kobiet.
Kulturowe aspekty antykoncepcji konferencja na Dolnym Śląsku
Awatar użytkownika
Amazonka
Ekspertka

Dołączenie: 19 Paź 2007, 16:30
Miejscowość: Wrocław

Postprzez marija w 30 Cze 2011, 17:12

a jakies metody antykoncepcji po stosunku, nie zawsze jest czas zeby o tym pomyslec albo poprostu jakis inny wypadek. Słyszałam o jakis tabletkach wiecie cos o ich działaniu? gdzie mozna dostac? i czy przede wszystkim sa bezpieczne?
marija
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 30 Cze 2011, 17:09
Wpisz liczbę między 11 a 99: 57

Postprzez Lidka w 30 Cze 2011, 19:29

Sorki,ale po stosunku to już nie antykoncepcja.Może będę brutalna,ale jak ktoś nie ma czasu pomysleć "przed",to dla mnie jest nieodpowiedzialny i nie powinien seksu uprawiać.A to o co pytasz to pigułki wczesnoporonne.
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez lawwenda w 30 Cze 2011, 23:02

Lidka, najpierw się doedukuj, a potem wydawaj osądy. To o czym mówi marija to NIE tabletki wczesnoporonne! Jest ogromna przepaść między antykoncepcją postkoitalną (właśnie pigułki 72h po stosunku, czyli to o co pyta Marija), a tabletkami poronnymi. Tabletki poronne zabijają płód poprzez zaprzestanie dostarczania mu pożywenia, tabletki 72h po UTRZYMUJĄ istniejący już płód, a ich działanie antykoncepcyjne polega na niedopuszczeniu plemnika do komórki. Zapraszam do przeczytania: http://www.mamazone.pl/artykuly/mamy-si ... ryjna.aspx (również dla mariji, są tam wszystkie informacje na temat podmiotu Twojego pytania:) ), a Lidka zwróć uwagę na ostatni akapit, który może od razu Ci przytoczę

Uwaga! Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) środki antykoncepcyjne stosowane po stosunku nie są środkami wczesnoporonnymi, ponieważ nie powodują poronienia już zagnieżdżonego zarodka. Z medycznego punktu widzenia o ciąży mówi się dopiero po implantacji, czyli zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w endometrium.

O. Bardzo, ale to bardzo nie lubię, kiedy ludzie wydają opinie nie mając zielonego pojęcia o temacie
lawwenda
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 30 Cze 2011, 22:53

Postprzez Amazonka w 01 Lip 2011, 07:32

Lawwenda, tabletki 72h po nie tylko nie dopuszczają plemnika do komórki jajowej, ale też utrudniają dalszy rozwój zarodka, gdy dziecko już się poczęło, przez utrudnianie zagnieżdżenia. Przeczytaj ulotkę.
Kulturowe aspekty antykoncepcji konferencja na Dolnym Śląsku
Awatar użytkownika
Amazonka
Ekspertka

Dołączenie: 19 Paź 2007, 16:30
Miejscowość: Wrocław

Postprzez Lidka w 01 Lip 2011, 08:04

Dla mnie,jako dla człowieka,dziecko jest dzieckiem od momentu poczęcia,każdy może mieć inne wyobrażenie na ten temat ,ma takie prawo.Przedstawiłam swoją opinię.I wcale nie zamierzam zmieniać zdania na ten temat,ani tym bardziej twierdzić że mądrze jest gdy ktoś nie umiejący pływać skacze do wody,a dopiero póżniej woła "ratunku"!
Lidka
Uzależniona
Uzależniona

Postprzez Gruszka w 01 Lip 2011, 16:35

i basta :)

Na przestrzeni lat zmieniało się pojęcie co to znaczy "być w ciąży", czy to od momentu że zarodek powstał czy od momentu jak się dopiero zagnieździł. Zdaje się, że najpierw obowiązywała ta pierwsza opcja, a potem ta druga. Oczywiście za tym szły zmiany w pojęciu "przerwać ciążę" i " środek wczesnoporonny". Czyli dany preparat kiedyś mógł być wczesnoporonny a teraz już nie jest :)
Nie znam obecnych medycznych definicji co to znaczy przerwać ciążę/poronić, ale jak widać różnie mogą być rozumiane/nazywane preparaty stosowane po stosunku. Dla jednych sam fakt, że nie dopuszczają do zagnieżdżenia się zarodka (czyli tworu powstałego już z połączenia dwóch gamet), jest powodem aby nazywać środek wczesnoporonnym. Dla innych dopiero środek usuwający zarodek zagnieżdżony w macicy jest wczesnoporonnym. Ale przecież nawet w ulotkach zwykłych pigułek anty można znaleźć info w stylu: "nie dopuszcza do zagnieżdżenia zarodka i w tym rozumieniu może mieć działanie wczesnoporonne". Czyli jest to zostawione pod rozwagę pacjentki, czy dla niej jest to przerwanie ciąży czy nie. Piguły po stosunku są przecież jeszcze mocniejszym uderzeniem niż zwykłe antyki, więc tam też takie informacje powinny być.

osobiście - co za różnica czy zarodek zagnieżdżony czy nie - jest zarodkiem i już :)

marija, musisz mieć czas na pomyślenie o antykoncepcji przed stosunkiem i tyle. Te po stosunku nie bezpieczne, nie wolno ich stosować kiedy Ci się zachce. Z tego co wiem to są dostępne tylko na receptę.
Poza tym to forum jest naturalne, a nie tabletkowe :)
Gruszka
Znawczyni

Postprzez marija w 06 Lip 2011, 21:31

Ludzie, nie chodziło mi o wzbudzanie dyskusji na temat pogladów na tematy tego typu czy jest to etyczne czy nie jedni popieraja kosciele przekonania inni ida z duchem czasu, i tyle;) bez spinki :)

Z tego co ja wyczytałam ostatnimi czasu z kwesti zainteresowania tymi tabletkami to escapelle podtrzymuje płod po poczeciu, działa na niego wspomagajaco wiec to chyba nie jest STRASZE!
Domyslam sie ze nie mozna ich czesto przymowac co jest oczywista sprawa przy takiej jednorazowej dawce hormonów ale jesli juz dojdzie do "awarii" to chyba nie ma zadnych powazniejszych konsekwencji i przeciwwskazań. Duzo informacji na temat tych tabeltek mozna wyczytac na wpadce.pl jakby ktos miał wiecej watpliwosci do rozwiania :)
Pozdrawiam M!
marija
Nowicjuszka
Nowicjuszka

Dołączenie: 30 Cze 2011, 17:09
Wpisz liczbę między 11 a 99: 57
PoprzedniaNastępna

Powróć do Antykoncepcja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości